ataturk2.jpg

M. KEMAL ATATÜRK

‘ÖĞRETMENLER! YENİ NESLİ, CUMHURİYET’İN ÖZVERİLİ ÖĞRETMEN VE EĞİTMENLERİ, SİZLER YETİŞTİRECEKSİNİZ; YENİ NESİL, SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR. ESERİN KIYMETİ, SİZİN YETENEĞİNİZ VE ÖZVERİNİZ DERECESİYLE UYGUN OLACAKTIR. CUMHURİYET; FİKREN, İLMEN, FENNEN, BEDENEN KUVVETLİ VE YÜKSEK KARAKTERLİ KORUYUCULAR İSTER. YENİ NESLİ, BU KALİTE VE YETENEKTE YETİŞTİRMEK SİZİN ELİNİZDEDİR. SİZLERİN, SEÇKİN GÖREVİNİZİN YERİNE GETİRİLMESİNE BÜYÜK ÖZVERİYLE VARLIĞINIZI VERECEĞİNİZE HİÇ ŞÜPHE ETMEM.’

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden hareketle, biz eğitimciler görevimizin ne derece önemli ve kıymetli olduğunun farkındayız. Bu farkındalık ile yine Gazi Paşa’nın ‘VATANINI EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR’ sözünü temel ilkemiz olarak benimseyerek eğitim görevini en iyi şekilde icra ediyoruz.

‘KÜÇÜK HANIMLAR, KÜÇÜK BEYLER! SİZLER HEPİNİZ GELECEĞİN BİR GÜLÜ, YILDIZI, GELECEĞİN IŞIĞISINIZ. MEMLEKETİ ASIL IŞIĞA BOĞACAK SİZSİNİZ. KENDİNİZİN NE KADAR ÖNEMLİ, DEĞERLİ OLDUĞUNUZU DÜŞÜNEREK ONA GÖRE ÇALIŞINIZ. SİZLERDEN ÇOK ŞEYLER BEKLİYORUZ.’

 

Bizler ülkemizin evlatlarını memleketin emaneti olarak görüyoruz ve onları geleceğe ışık saçacak nesiller olarak yetiştiriyoruz.

‘HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT, İLİMDİR’ sözünden hareketle çocuklarımızı bilimsel bilginin ışığında en donanımlı şekilde yetiştirmeyi kendimize hedef kıldık.

 

‘SANATSIZ KALAN BİR MİLLETİN HAYAT DAMARLARINDAN BİRİ KOPMUŞ DEMEKTİR.’ Bizler insanın en temel gereksinimlerinden biri olan sanatı ve hayal gücünü verdiğimiz eğitimin temeline yerleştirdik.

 

‘BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM’ diyen Mustafa Kemal Paşa’nın buradaki duygu ve düşüncelerini en içten şekilde anlayarak öğrencilerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bütün sportif alanlarda becerikli birer sporcu olarak yetiştirmeyi esas aldık.

‘UMUTSUZ DURUM YOKTUR, UMUTSUZ İNSANLAR VARDIR. BEN HİÇBİR ZAMAN UMUDUMU YİTİRMEDİM.’ Biz Özel Umut Okulları olarak umudumuza sarılarak Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ve kendine güvenen, her anlamda bağımsızlığını kazanmış, yüksek karakterli ve vatanına bağlı nesiller yetiştirmeye and içtik.

            Özel Umut Okulları Ailesi